VEŘEJNÉ DOKUMENTY

Dětský domov a Školní jídelna,
Nový Jičín, Revoluční 56,
příspěvková organizace

Revoluční 56

Nový Jičín 741 01

Turistický výlet do Mostů u Jablunkova

Pavlína Schneiderková 
Nový rok jsme odstartovali dalším výšlapem. A protože Beskydy jsou námi nejnavštěvovanější a máme je rádi, naším cílem se stala Chata Skalka u Mostů u Jablunkova. Ačkoliv v Novém Jičíně nádherně svítilo sluníčko, za Frýdkem Místkem už bylo zataženo a v Mostech byla mlha a sychravo.

Z Motyčanky jsme se vydali po modrém značení přes Beskyd rozcestí ke Kostelkám. Cesta byla příkrá a blátivá, bez krásných výhledů, na které jsme většinou zvyklí. Dříve než jsme po červené Stezce Českem odbočili k Severce jsme navštívili rozhlednu Tetřev. Krásná malebná stavba nám však neposkytla ani jeden výhled do okolní krajiny. Po hřebenovce jsme došli až k horské chatě Skalka, kde jsme se chtěli trochu občerstvit, bohužel jsme neměli šanci, bylo plno. Malou svačinovou přestávku jsme tedy zvládli před chatou. Zpáteční cestu jsme volili částečně po hřebenovce a u Kyčery pod Skalkou jsme odbočili po cyklostezkách zpět k Motyčance. Horkou čokoládu a smažený sýr si pak děti dopřály v malém útulném motorestu.
Trasa dlouhá cca 12 km byla z první třetiny náročná co se výškového rozdílu týče. Přestože nás téměř po celou dobu provázelo bláto, špinavé zbytky sněhu a mlha, děti si výlet užily. Všichni byli před odjezdem poučeni o dodržování bezpečnosti a žádnému z dětí se nepřihodila jakákoliv nehoda. FOTO